Riflaj coextrudat canelat WPC gri inchis pe fond negru, Dimensiune: 219x26mm, cod: 60-460

Trebuie să fiţi autentificat pentru a evalua acest produs. (0 evaluări)
Valabilitate: In stoc
231 RON / mp
Per ambalaj: 0.72 mp
Total comanda: 0.72 mp = 166,32 RON
Cod: VS-60-460
Brand: V-Style
Material: WPC
Grosime: 26 mm
Culoare: Gri, Negru
Tip produs: Riflaj
Lungime: 3,6 m

Riflaj coextrudat canelat WPC gri închis pe fond negru (219x26 mm)

Transformă-ți terasa dintr-un simplu spațiu exterior într-un colț de rafinament contemporan. Nuanța gri închis cu fond negru aduce un contrast subtil și elegant, perfect pentru un ambient modern, minimalist sau de inspirație urbană.

Acest riflaj coextrudat WPC nu este doar un detaliu estetic – este o declarație de stil și durabilitate.
Fabricat prin tehnologia de coextrudare, oferă o protecție superioară împotriva decolorării, umezelii și variațiilor de temperatură. Fie că e vorba de arșița verii sau de gerul iernii, aspectul său rămâne neschimbat ani la rând.

Avantaje esențiale:

  • Rezistență excepțională în timp – stratul exterior coextrudat protejează suprafața împotriva UV-ului, apei și zgârieturilor.

  • Întreținere minimă – se curăță ușor, fără vopsire, lăcuire sau alte tratamente periodice.

  • Montaj facil – sistemul de prindere ascuns asigură o instalare rapidă, curată și perfect aliniată.

  • Design contemporan – textura canelată și tonurile profunde oferă o notă premium oricărui spațiu exterior.

  • Investiție inteligentă – durabil, ecologic și economic pe termen lung.

Cu riflajul coextrudat gri închis pe fond negru, terasa ta nu va fi doar un loc de relaxare — va deveni un spațiu cu personalitate, unde eleganța și confortul se întâlnesc în fiecare detaliu.

Informații suplimentare

Construcție

Profil cu 4 goluri dreptunghiulare

Compoziție

Rășină de lemn: 60%, Polimeri: 35%, Aditivi: 5%

Grosime

26mm

Lățime

219mm

Lungime

3600mm

Densitate

358 kg/m³

Rezistență la îndoire

24.8-26.5 MPa

Modul de elasticitate

3400-3800 N/mm2

Absorbție de apă în 24 de ore

0.8%-1.03%

Umflare în 24 de ore

0.01%-0.04%

Umflare după 2 ore de expunere la 100 de grade

0.02%-0.05%

Greutate pe ML

2 kg

Trebuie să fiţi autentificat pentru a putea adaugă comentarii. Autentificare